Loader
Küfrün Karanlıklarından, Vahyin Aydınlığına...
Son Sayı | 86. Sayı
Son Sayı | 86. Sayı

Allah’a hamdeder, Resûl’e salât ve selam ederiz. 

İslami eğitim dergimizin 86. sayısı ile siz okuyucu kardeşlerimizi selamlıyoruz. 

Bu ay sayımızda dinimize dair bir çok hususu, sağlık ve çocuk eğitimi konularını işlemeye devam ediyoruz.

Hocamızın bu ay yanıtladığı sorular şöyle:

Soru: Hocam! Hicret için olması gereken şartlar nelerdir? Medine gibi bir yurt şartı var mıdır?

Soru: Kurumsallaşmak ve uzmanlaşmak işlerin kalitesini arttırıyor. Diğer taraftan fedakârlığa zarar veriyor. Dengeyi nasıl koruyabiliriz!

Soru: Hocam! Yaşadığı bir sorunda haksızlığa uğradığını düşünen bir Müslim ne yapmalıdır? Kastım şudur: Biriyle sorun yaşıyorum. Bazı konuların ilgililere eksik iletildiğini düşünüyorum. Beni dinlemeden tek taraflı anlatımla hakkımda bir yargıya varıldığına inanıyorum. Ne yapmalıyım?

Soru: Hocam! Maneviyat, kardeşlik ve dayanışmayı arttıracak programları yeterli bulmuyorum. Bunun sebebini öğrenmek istiyorum.

Soru: Çocuklarımızın İslam üzere yetişmesi için ne yapmalıyız? Müslim olmayanların çocukları Müslim çocuklarından daha akıllı ve terbiyeli diye düşünüyorum, buna katılır mısınız?

Soru: Hocam! Benim iki sorum olacak: Allah'a hamdolsun tevhid daveti yayılıyor. Davete icabet edenler her geçen gün artıyor. Ben bu durumdan dolayı endişeleniyorum. Acaba hızlı mı büyüyoruz? Bu kalabalığı kontrol edebilir miyiz? Büyüme karşısında ne yapmamız lazım? Mescidlerde davet yapan kardeşlerinize neler tavsiye etmek istersiniz?

Ekleyelim;    

10 Ekim günü Halis Hocamızın mahkemesi görülecektir. Rabbimizden Hocamızı uzun bir ayrılıktan sonra vuslata erdirmesi, ailesine ve biz sevdiklerine kavuşturmasıdır. 

Bizde Hocamız için dua etmeyi ihmal etmemeliyiz. 

Kıymetli okuyucular, sizleri emanetleri zayi etmeyen Allah’a emanet ediyor ve dergimiz ile basbaşa bırakıyoruz. 

Selam ve dua ile…